zde se nacházíte:
Úvod > Magazín > Jak napsat životopis, aby v něm nic nechybělo?

Jak napsat životopis, aby v něm nic nechybělo?

Co je nového

Je nepřeberné množství rad a tipů, jak správně napsat životopis, aby okouzlil. Snad o trochu více je i různých online šablon, které za vás ten „okouzlující“ životopis i vytvoří. Stačí jen doplnit informace do správných kolonek.

Nechceme opakovat to, co bylo už řečeno jinde. Chceme Vám však poradit, co v životopisu nesmí chybět?

Tvorbu životopisu neberte jako vědu. Není potřeba si vymýšlet, abyste zaplnili alespoň stránku A4. Mnohem efektivnější je psát pravdu. Z velké části platí: méně znamená více.

1. Nejdůležitější na životopise je úvodní hlavička – vaše jméno a kontaktní údaje. Tady je potřeba si dát pozor na jakékoliv překlepy a chyby. Je to jednoduché, pokud se přepíšete v čísle nebo písmeně, tak se vám nemusí nikdo dovolat nebo dopsat.

2. Další důležitou položkou je vzdělání. Stačí napsat nejvyšší dosažené vzdělání. Pokud jste studijní typ, tak uveďte školy (vystudované obory), které jsou pro dané zaměstnání výhodou.

3. Pak přicházejí na řadu pracovní zkušenosti. Prosím, pište, jak dlouho a kde jste pracovali a také na jaké pozici. 

4. Ostatní. Pokud chcete připsat další dovednosti a zájmy, tak jenom dobře. Co se týče jazykových znalostí, tak s tím opatrně. Opravdu není důležité, aby personalisti věděli, že jste úplný začátečník ve slovenském jazyce. Nebo že jste němčinu slyšeli jen z rychlíku. Pokud jste absolvovali nějaké kurzy, máte certifikáty nebo osvědčení, tak teď je možnost to vše sepsat.

Prosím, nezapomeňte na to, že životopis má být přehledný. Všeobecně personalisti nemají čas každý životopis studovat a vše si dohledávat. 

Pokud jste ještě životopis nedělali nebo se Vám z jakéhokoliv důvodu nechce dělat, tak to nevadí. Stačí jen do průvodního dopisu nebo emailu vypsat základní informace o vás a přidat pracovní zkušenosti. 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace